Alem Sohbet


Bir aşkı paylaşmak için çok geç, bir paylaşıma aşık
Olmak içinse erken.. Beni sevda yerimden vurdu yine
Zaman.. Şimdi sana söylenecek tek cümle:
“Bende sana yetecek kadar ben kalmadı”..
..demiş Yılmaz Erdoğan şiirinde. Hangi yaşanmışlığın hazin sonudur bu cümleler. Hangi yüreğe saplanan bir oktur acımasızca.. Böyle bir veda hangi hatanın bedelidir.. Hangi bozuk terazinin küfesi bu ağırlığı çökertir de güzel olan her şeyi yok sayar.. Şimdi alem hangi adaletiyle verecek bu hesabı.. Haksızlık değil mi bu terkediş. Yüküm ağır, gözlerimdeki damlalar ağır. Yutkunduğum sözcükler boğazımda düğüm düğüm.. Ne çok şey istemişim ben.. Sizi istemişim, Sadece Sizi ve sesinizi, ve sohbetinizi. Olsun varsın, uzaktan seyretmek bile güzel Sessizliğinizdeki gün batımını, Var’lığınızın verdiği mutluluğu Siz bile alamazsınız elimden.. Peki nasıl isterseniz.. Elveda, içindeki sonsuz okyanusunu seyreden şiir yürekli adam.. Gözlerimdeki (F)er, umudum, çocuk gülümseyişim, kalemim, şiirim..Hepinize Elveda..
4 comments on “Alem Sohbet
  1. deStiny dedi ki:

    Canım Fridacığım, sana gunbatımlarını değil gun doğumlarını diliyorum . Her elveda bir merhabaya neden olur… Çocuk gülümseyişlerin, kalemin ve şiirin her dem devam etsin.Yüreğine sağlık canım.

  2. Frida dedi ki:

    deStiny mm canım benim teşekkür ederim güzel dileklerin için. Ama hangi gün doğumu, hangi Merhaba nın eli dokunabilir ki içimdeki şiirlere. Hayatta sadece bir kez çıkar karşına ya da hiç. Elveda ların bir önemi yok aslında. Kalbindeki şiirler, sakladığın Anılarda hep baki kalacak.

  3. RehBeR dedi ki:

    Her son bir başlangıçtır aslında… içimizden gelenleri yazıyoruz, içimizden gidenler için.. sohbet tadında güzel paylaşım için emeğine sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*