Dünya Sohbet

Dünya Sohbet

Uçsuz bucaksız evrende küçücük bir nokta olan dünya, insanın yaşayabileceği şartlara sahip tek gezegen. Gelecekte ne olur bilinmez ama şu an üzerinde bulunduğumuz yeryüzü, yaradılış mucizelerinin insanlığa sunulmuş en güzel örneğidir. İnsan oğlu bunun kıymetini çok fazla bilmese de, adaletsizlik, kötülük ve savaşlara rağmen, bize sunulan bu hayat yaşamaya değer. Nefretin yerini sevgi,zulmün yerini şefkat, öfkenin yerini hoşgörü aldığında, dünyamızı kemirip yok eden kötülükler de ortadan kalkacaktır.
Önyargısız aydınlık bakışlar, iyilik ve güzelliğe uzanan merhametli eller, hiç tereddüt etmeden her canlıya yardım için hazır beyaz yürekler. Dünyayı ayakta tutan evrensel değerler ve bu değerlerin bütün insanlara ulaşmasını sağlayan sosyal ağlar. İnternet, Sohbet, muhabbet ortamları, sosyal media imkanlarını yararlı bir şekilde kullanırsak dünya yaşanabilir bir yer olmaya devam edecektir.

Comments (10)

 • RehBeR cevap

  zaten evrensel mantıkda insanların anlaşamama sebebi! sohbetlerin kısa kalışı, savaşlar, zulümler… Aynı dinden, ırkdan, dilden, olmamaları değil, tek sebep çıkarlar.. insanlar çıkarlarını ne kadar minimize ederse dünya o kadar yaşanılır olur. Emeğinize sağlık güzel bir yazı olmuş.

  13 Mayıs 2017 , 13:04
 • Frida cevap

  Teşekkürler RehBeR.

  13 Mayıs 2017 , 14:38
 • Zinet cevap

  “Esref-i mahlukat”
  Yaratilmislarin en sereflisi olarak dunyaya gelmisiz yaratilmisiz insan sifatini almisiz ama keske insan kalabilse herkes iste o zaman gercekten saydigin kotuluklerin yerini iyilikler alir ki o zamanda dunya cennet olurdu..Guzeldi yuregine kalemine saglik canim..

  14 Mayıs 2017 , 11:33
  • Frida cevap

   Teşekkür ederim Zinet cim. Bu dünyayı cennet yapamasak da Rabbim umarım gerçek cennete ulaşmayı nasip eder hepimize.

   15 Mayıs 2017 , 01:44
   • Zinet cevap

    Amin inşallah

    15 Mayıs 2017 , 09:58
 • deStiny cevap

  Öfkeyi ve nefreti kalbimizden silip hoşgoru ve sevgiyi önplanda tuttuğumuz da dunya gerçekten yaşanacak bir yer olacaktır. Kalemine sağlık Beyaz yurekli frida’cığım, çevrendeki tum insanların beyaz yureklere sahip olmasını dilerim.

  14 Mayıs 2017 , 14:41
  • Frida cevap

   Çevremdeki o beyaz yüreklerden biri de Sensin deStiny mm. Teşekkür ederim güzel dileklerin için.

   14 Mayıs 2017 , 22:25
 • Mustafa cevap

  yüreğine gönlüne eline sağlık çok güzel olmuş yazın canı gönülden tebrik ederim.

  16 Mayıs 2017 , 02:02
 • Vusal_Tagizade cevap

  Azerbaycanim

  7 Temmuz 2017 , 03:38
 • Halil cevap

  Insan doğar kucakta taşınır ölür omuzda taşınır bu kadar değer vermiş Rabbimiz bize biz ne kadar tesekr ederyiruoz bilmiyorum bildiğim tek şey Rabbim büyüktür güzeldir aşkın kendisidir bende günahlar içinde çırpınan bir gezegen im eski üye burda herkese slm ve sevgiler KonYa’dan..Gezegen.

  24 Eylül 2017 , 22:31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir