Sosyal Medya'da Biz! Giriş
icon
icon
Emoji Anlamları ve Sohbet

Duyguları kelimelere ihtiyaç duymadan ifade etmemizi sağlayan emojiler, kullanıcıların son yıllarda yeni duygu aktarım araçları haline gelmiştir. Adeta yeni bir dil oluşturulmuş durumda; emoji dili. 🙂 Tıpkı eski mağara adamlarının geliştirdikleri sembollerden oluşan yazı dili gibi. Bazen sözcüklerden daha etkili oldukları da muhakkak. Mesela ben gülüyorum demek yerine, gülen kahkaha atan bir emoji 😀 , veya ben ağlıyorum demektense Üzgün ve ağlayan bir yüz 🙁 , hislerimizi karşı tarafa aktarmak için oldukça etkili bir yöntem. Sohbetlere büyük renk kattıkları da bir gerçek. Dilbilimsel bir iletişim ve ifade şekli olan emojiler her geçen gün artan yeni karakterlerle sohbetlerin önemli bir parçası olmaya devam edecek gibi görünüyor. 😉 🙂 ❤

Yazı JudeL Tarafından 08.08.2017 Tarih, Saat 5:17 ‘de Eklendi.

FacebookPaylaş
Yorum Yap

“Emoji Anlamları ve Sohbet” için 4 cevap

 1. RehBeR dedi ki:

  Emojilerin anlamlarını çok iyi anlatmışssınız teşekkürler 🙂

 2. JudeL dedi ki:

  Biz teşekkür ederiz RehBeR 🙂

 3. CeReN dedi ki:

  benim emoji hala .xd cikamadim ben ordan : ))

 4. JudeL dedi ki:

  CeReN 🙂 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOHBET ve CHAT ODALARI

2015 yılında kurulan Mevsim.ORG siz saygı değer kullanıcılarına eğlenceli ve hoş bir chat ortamı sunmaktadır. Sohbet insanların artık web siteleri üzerinden keyifli Sohbet ortamında Chat yaparak edinebileceği en güzel arkadaşlıkların başlıca yöntemidir. Bununla birlikte Sohbet Odaları Kullanıcılara Bu imkanları tamamen siz kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Keyifli ve hoş bir sohbet dileriz.


YASAL BİLGİLENDİRME

Mevsim.ORG Sohbet odaları 18 yaş ve üzeri için uygundur. 18 yaşından küçüklerin siteye giriş yapması yasaktır! Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, arayüz sayfa düzeni ve işbu web sayfasının sunumu site sahibinin ya da site sahibinin lisans aldığı kuruluş ve kişilerin mülkiyetindedir.