BLOG Son Yazılar

Hayat ve Sohbet

Hayat çok değerli. Değerli olduğu kadar da zor. Yaşamak istediğimiz hayatla hayalimizdeki hayat çoğu zaman birbirine uzak olsa da nefes aldığımız her an, umut etmek için bir sebep. Kalbinde bir parça güzellik barındıran herkes mutlu olmayı hak ediyor. Bunun için öncelikli yapacağımız şey hayata olumlu bakabilmek ve kötü zamanları atlatmak için kendimizi zorlamak. En iyi yöntemlerden biri de bizi anlayan gerçek dostlarımızla sohbet etmek, her şeyi paylaşmak. Bize hakettiğimiz değeri vermeyenleri de hayatımızdan çıkarmak. Kendimizi birinden vazgeçmeye zorlayamayız elbette ama daha iyisini hakettiğimizi kendimize ancak biz inandırabiliriz. Kimse mükemmel değildir, doğru insanlar, gülüp eğlenebileceğimiz muhabbetler, kıymet bilenlerle birlikte olmak hayatımıza katacağımız anlamları daha da çoğaltacaktır.

549 kez okundu

2 Yorum yapıldı

Paylaş : Facebook | Twitter | Instagram | TumblrSosyal Medya

  • 8 Ağustos 2017 / 22:53
    RehBeR

    Kendimizi birinden vazgeçmeye zorlayamayız elbette ama daha iyisini hakettiğimizi kendimize ancak biz inandırabiliriz. <=== bu cümlede herşeyi ne güzelde özetlemişsiniz. dost sevgili arkadaş tümünde aynı şey geçerli.. kendini inandırabilenlerden olmayı çok istiyorum.. bi türlü öğrenemedim insanlara gereğinden fazla değer vermemeyi. emeğinize sağlık.

  • 9 Ağustos 2017 / 00:40
    JudeL

    Aslında insanlara verdiğimiz değer için üzülürken kendimize haksızlık ediyoruz ve çoğu zaman kendimizi affetmekte zorlanıyoruz. İyi niyetli insanlar bir gün mutlaka kazanırlar. Kaybettiğimiz her şey başka surette yine bize döner. Buna bütün kalbimle inanıyorum. Teşekkür ederim yorumunun için RehbeR..

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.