BLOG Son Yazılar

Kitap ve Gençlik

Kitaplar,  gözlerimizin başka dünyalara açılmasıdır derler.  Ne kadar çok okursak o kadar farklı bakış açımız olur. Önyargıdan uzak , empati yaparak sağlıklı düşünen bireyler olarak topluma faydalı olabiliriz. Oysa ülkemizde kitap okuma oranının çok düşük olduğunu yapılan incelemeler ortaya koymaktadır.  Bunda kitap fiyatlarının da yüksek olmasının önemli bir payı vardır elbette. Kafe ve pastanelere göz attığımızda; öğrencilerin çoğunlukta olduğunu ve sohbet ettiklerini görürüz.  Ekonomik özgürlüklerini henüz kazanamamış, ailelerinin katkısıyla eğitim hayatlarını devam ettiren bu arkadaşlarımızın biraz daha özverili davranarak ayda bir kitap alıp okumaları ve o sohbetlerinde bu konuları tartışmaları  ileride kazanacakları vizyon ve misyonlarının gelişimine katkıda bulunacağı inancındayım.

 

3 views kez okundu

1 Yorum yapıldı

Paylaş : Facebook | Twitter | Instagram | TumblrSosyal Medya

  • 04/24/2017 / 14:29
    Melis

    Korsan kitaplar sagolsun ya. Her ne kadar kul hakki filan dense de, ben kitaplarin maliyetinin piyasadaki kadar yuksek olduguna inanmiyorum. Zaten okuma kulturu olmayan bizler icin, ”Ya, cok pahali.. Hangi birine para yetistirelim ? ” deme firsati sunuyorlar.
    Tanidigim bir teyze, kendisi okul anlaminda egitim almamis olmasina ragmen, kendi evinde populer kitaplardan olusan bir kutuphane yapmis. Tanidik-tanimadik her kim isterse, elindeki kitapla takas edebiliyor. Fiyat araligi yok.
    Ama bu cok istisna bir durum, oyle degil mi ?

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.