BLOG Son Yazılar

Kültürel Sohbet

Geçmişten günümüze süregelen maddi ve manevi bütün değerlerimizdir kültür. Toplumu bir arada tutan ve birlik beraberlik duygularını güçlendiren en önemli unsurların başında kültürel değerlerimiz gelir. Bizi ortak paydada birleştiren, toplum olmanın bilincini aşılayan kültür miraslarına sahip çıkmamız, yaşatmak için de elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Özellikle genç nesillerin manevi kültür zenginliklerini öğrenmeleri için sohbet muhabbet ortamları oluşturmak, sosyal etkileşim kurmanın en faydalı yollarından bir tanesidir. Çünkü kültür öğrenme ile kazanılır ve nesilden nesile bu yolla aktarılır. Sohbet etmenin bütünleştirici özelliği ile uyum ve ahenk içerisinde, ideal bir toplum olma yolunda hızla ilerleyebiliriz. Millet olarak bir çok kültür zenginliğini içinde barındıran bizler, değerlerimize sahip çıkmalı ve hoşgörüyle yoğurduğumuz ülkemizi geleceğe en iyi şekilde taşımalıyız.

442 kez okundu

2 Yorum yapıldı

Paylaş : Facebook | Twitter | Instagram | TumblrSosyal Medya

  • 29 Temmuz 2017 / 16:21
    RehBeR

    kültürel zenginlikleri olanlar manevi değerleri her zaman ön planda tutar. tabi bunun farkında bilincinde olan toplumun bireyleri arasında kültürel sohbet bağlarıda çok güçlüdür. günümüzden bakınca kültürel değerleri bozulmuş yozlaşmış halde tüketme toplumuna doğru ilerliyoruz. emeğinize sağlık.

  • 29 Temmuz 2017 / 21:00
    JudeL

    Bazı değerlerde yozlaşmalar olsa da, dünya geneline bakacak olursak, bizim ülkemizin kültürel bağlarının ne kadar güçlü olduğunu görebiliriz. Teşekkürler yorumunuz için.

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.