Moda Sohbet

Moda Sohbet

Tüketim trendlerini belirleyen, toplumun beğeni ve özenti ihtiyaçlarını karşılayan geçici yenilikler olarak bakabiliriz moda kavramına. Peşinden sürüklediği büyük bir insan topluluğu olsa da, moda ‘kendine yakışanı giymektir’ anlayışını benimsemiş kişilerin sayısı da az değil. Ama şu bir gerçek ki; moda, kenarından köşesinden hepimizin hayatında belli bir öneme sahiptir. Özellikle bayanlar arasındaki sohbetlerin konularından biri de şüphesiz modadır. Yeni kıyafetler,ayakkabılar, çantalar, makyaj, saç stilleri, ev eşyaları kozmetik ürünleri… Say say bitmez moda muhabbetleri. Hal böyle olunca, tüketim toplumu haline gelmek ve değerlerin yavaş yavaş doyumsuzluk haline dönüşmesi içten bile değil. Sonra da ‘hiç bir şeyin kıymeti kalmadı’ serzenişlerini daha çok duyar olduk. Genel olarak buna dur deme şansımız olmadığına göre, yapacağımız şey, sırf moda diye gereksiz tüketimden kaçınmak, daha mutlu bir gelecek için küçücük şeylerin bile değerini bilmek olacaktır.

Comments (4)

 • Minikçe cevap

  annemle aramızda öyle fark varki.O küçücük bir toka alsa havalara uçuyor.ben öyle değilim. ” kızım biz sizin kadar kolay elde edemiyorduk o yüzden böyle ” diyor
  evet JudeL çok çılgınız 🙂

  28 Temmuz 2017 , 00:23
 • hayri cevap

  Kalemine sağlık değerli esra..

  28 Temmuz 2017 , 00:24
 • RehBeR cevap

  sohbet modasıda son derece revaçta 🙂 üstüne büyük gelen cümleleri kurmaya çalışanlarında, şekilsiz durdukları aşikar.. konu ile alakası yok ama içimden geldi. emeğinize sağlık.

  29 Temmuz 2017 , 16:25
 • JudeL cevap

  RehBeR 🙂 ‘ Ağzı olan konuşuyorsa, beyni olan da düşünsün. ‘ sözü geldi aklıma. ) yorumların için teşekkür ederim.

  29 Temmuz 2017 , 20:20

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir