Sessiz Çığlık

Sessiz Çığlık

Usul usul yürüyordum sıcacık kumların üzerinde çıplak ayakla.  İçimde ki sessiz çığlıklar gelecek fırtınanın habercisi gibiydiler . Özlemlerim vardı ve özlemekten yorulmuştum artık. Kumsala oturup denizi izlemeye başladım.  Dalgalar,  hafif hafif kıyıya vuruyor söyleyecek sözleri varmış da  söyleyemiyormuş gibi sesler çıkarıyordu  ya da hayal gücüm bana bunu düşündürüyordu… Sanki suyla kum buyuk bir sohbet içerisindeydiler. Öyle uyumlu bir çekim vardı ki aralarında..Dalga kıyıya her vurduğunda  kumu kendine çekmeye çalışıyor kum ise o suyun bir kısmını  içine hapsediyordu….  Uzandım kumların üzerine  sadece dalgaların sesini dinlemeye başladım. Gökyüzünde güneş bazen bulutların arasına gizleniyor, bazen de kendini olanca parlaklığıyla açığa çıkarıyordu.   Hayatımızda böyle değil miydi?  Bazen bulutların güneşi gizlediği gibi gölgeleniyor bazen de pırıl pırıl oluyordu iç dünyamız. Hayatımızdan gidenlere üzülürken,  hayatımıza girenler ruhumuzda güneşin  yeniden doğmasına neden oluyordu. Denizin sesi ve güneşin parlaklığı  içimdeki çığlıkları dindirmişti.  Özlediklerimize de bir gün suyun toprağa kavuşması gibi kavuşacağımızı bilmenin huzuruyla  yavaşça yerimden kalktım ve yüzümde var olduğunu hissettiğim tebessümle yoluma devam ettim .

Comments (8)

 • Minikçe cevap

  deStiny ne güzelsin

  28 Haziran 2017 , 23:46
  • deStiny cevap

   Minikçe mmm tşk ederim canım 🙂

   28 Haziran 2017 , 23:50
 • ortAsyaLl cevap

  Özlediklerimizede bir gün suyun toprağa kavuşması gibi kavuşacağımızı bilmenin huzuruyla…..

  Muhteşem bir anlatım ve müthiş bir kalp tarafından yazılmış bir yazı. Emeğine yüreğine sağlık deStiny. Her zamanki gibi harika paylaşımlarından birisi daha doğmuş 🙂

  28 Haziran 2017 , 23:53
  • deStiny cevap

   Bir gun elbetteki özlediklerimize kavuşacağız.:) Çok teşekkur ederim ortAsyalı.

   29 Haziran 2017 , 00:07
 • JudeL cevap

  Ruhuna parlayan güneşin hiç batmamasini dilerim güzelim. Duygular ancak bu kadar güzel anlatılırdı. Güzel gönlüne, emeğine, kalemine sağlık CAnım.***. Harika bir yazı, mükemmel anlatım. Tebrik ederim deStiny m..

  29 Haziran 2017 , 02:41
  • deStiny cevap

   Ruhlarımızın her zaman parlayan guneşin ışınlarıyla dolu olmasını diliyorum. Teşekkur ederim Judel ciğim.)

   29 Haziran 2017 , 15:45
 • RehBeR cevap

  Ne muhteşem bir iç ses! yansıması olmuş.. emeğinize sağlık…

  30 Haziran 2017 , 00:46
  • deStiny cevap

   Her zaman hissettiklerimi yazmaya çalışıyorum. Teşekkur ederim REHBER.

   30 Haziran 2017 , 13:13

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir