Sohbet Odaları

Sohbet Odaları..

Sohbet etmek insanların varoluşlarından bu zamana kadar geçen süreçte yapmak istediği ve yaptığı bir eylemdir. Kişilerin birbirleriyle irtibat halinde olması, geçmişten bu güne çeşitli değişikliklere uğramakla beraber farklı araçlarla iletişime geçmeye devam etmektedirler.

Üretken toplumdan tüketici topluma hızla geçiş yapıldığı bu zamanda, insanların insanlarla diyalog kurma ihtiyacı daha fazla hissedilmektedir. Birbirleriyle karşılıklı konuşamamanın başlıca sebeplerinden, büyük şehirler, yoğun çalışma saatleri ve hayat bakış açılarının değişmesi gibi unsurları sıralayabiliriz. Birçok insan sohbet etme ihtiyacını sohbet odalarında tolere etmeye çalışmakta. Kişinin karakteri, aldığı eğitim ve konumu sohbet odalarının tercih ettiği kıstasları barındırıp barındırmadığı ile irintili bir duruma endekslidir.

Sohbet odalarında daha az kelimeden oluşan cümlelerin tercih edilmesinin sebeplerinden biri bu da olabilir.

Real yaşamda diyalogda olduğun kişinin konumu konuşma seyrini belirler. Aile bireyleri (ebeveyn-kardeş), akrabalar, iş ortamı, sosyal yaşamında yer alan kişilerin cinsiyeti ve yaşı ile orantılı konuşma şekli oluşturulur. Sohbet odalarında konuştuğun kişinin yaş, konum, cinsiyet, eğitim gibi durumlar göz ardı edilip, real statü gözetmeksizin sadece iletişim halinde olması kişiyi huzurlu kılar. Kişileri kategorize etmeden etkiye tepki konuşma seyri ile real yaşamın stresinden arınmak için büyük bir fırsat doğurur. Kişileri tekrar tekrar bu sohbet ortamına girme isteği oluşturur. Bu durum da sohbet odalarına gelenlerin sürekli neden gelmek istediğinin nedenlerinden biri olduğuna örnek gösterile bilinir.

Ne kadar konuya hâkim olursak olalım, düşüncelerimizi en iyi ifade etmekte zorluk çekmemekte yazı ile farklı lanse edile bilinir. Bu durum iyi bir şey yapılmaya çalışılırken kötü durumlara, anlam kargaşasına yol açılabilir. Sohbet odalarında daha az kelimeden oluşan cümlelerin tercih edilmesinin sebeplerinden biri bu da olabilir. Sohbet odalarının daha akıcı, daha keyifli yol alması geyik diye tanımlanan, yaşamın gerçekliğinden sıyrılıp, eğlenceli kısmı ön plana çıkardığından katılımcıların günden güne çoğalması bu tespiti doğrular nitelikte.

Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kişilerin bulunduğu sohbet odalarında buluşmak, sohbet etme isteğimizi gidermek, ihtiyacımız olan diyalogları kurabilmek bu Sohbet Odasında mümkün... Biz buradayız, ya siz?

Her durumda olduğu gibi kararında yapılan eylem, dozu aşmadığı sürece kişiyi olumsuz etkilemez. Sohbet odaları var olan bir gerçek fakat yaşamın merkezi olmadığının farkındalığında isek… Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kişilerin bulunduğu sohbet odalarında buluşmak, sohbet etme isteğimizi gidermek, ihtiyacımız olan diyalogları kurabilmek bu Sohbet Odasında mümkün… Biz buradayız, ya siz?

Etiketler:

Bu yazı toplamda 411 kişi tarafından görüntülendi.

1 Yorum

  1. DiLaRa

    11/28/2017 at 10:48

    Sohbet odalarında, sohbet ederek kendimi daha rahat ve kendimi iyi ifade edebildiğimi düşünüyorum. sohbet odalarında diyalog da olmak bana keyif veriyor. Teşekkürler DaDe

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Türkiye'nin her yerinden bağlantı sağlayan kullanıcılarımız ile her zaman olduğu gibi Mevsim.Org adresi olarak sohbet sitelerinin öncü adreslerinden olmaya devam etmekteyiz, Sohbet odalarımıza bağlantı sağlayarak kendinize uygun binlerce yeni arkadaş edinebilir ve monoton, sıkıcı geçen zamanlarınızı daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Binlerce dostluğun temelinin atıldığı adresimizde, sizlerde yerlerinizi almayı unutmayın hemen sohbet'e bağlanarak sohbet odalarımıza katılabilirsiniz!

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com