Sohbet ve İnsan

Sohbet ve İnsan

Hiç düşündünüz mü? Hayatımız boyunca ne kadar çok insan tanıyoruz. Kimini hayatımızın önemli noktalarına koyarken., kimine de öylesine yer veriyoruz yaşamın içinde. Peki insanları rasyonel değerlendirip, bize faydalarını, zararlarını; hayatımıza kattıklarını ya da hayatımızdan aldıklarını iyi değerlendirebiliyor muyuz? Tarafsız bir bakış açısıyla mantığımızı ön plana çıkarıp duygularımızın sesini kıstığımızda doğru olanı bulabiliriz. Aynanın karşısına geçip kendimizi ve hissettiğimiz her şeyi sorgulamalıyız. Sezgilerimizi de sakince dinlediğimiz zaman çevremizdeki insanları, yaşamımızda olmaları gereken yerlere koyabiliriz. Bizi gerçekten mutlu edenlere hakettikleri değeri verip, mutsuz edenleri hayatımızdan çıkarabilecek cesareti bulduğumuz zaman, doğru insanlarla olabiliriz. Sohbetine, ilgisine, düşünceli tavırlarına bakarak verdiği değeri anlayabiliriz. Çıkarsız, saf ve temiz ilişkiler, merhamet ve olgunlukla yoğurulmuş iyi niyetli yüreklerde yaşanır.

Comments (4)

 • RehBeR cevap

  Beyazlar ile renklilerin beraber yıkanmayacağını bildiğimiz gibi değenler ile değmeyenlerin yerini ayırmak lazım… Mantık kalbin körlüğünü hiç kabul etmez! İdam sehpasına mecburi yürüyen bir mahkum gibi kurtuluşun olmadığını düşünerek aşk’a esir olduğunu sanmak, daha doğrusu umursamayana esir olduğunu sanmak onda tutuklu kalmak.. onun sohbetinde kalmak.
  Emeğinize sağlık çok güzel olmuş..

  24 Haziran 2017 , 05:08
 • JudeL cevap

  Yazımı çok güzel özetlemişsiniz. Kaleminize, yüreğinize sağlık sevgili RehBeR. Her daim yazmaya devam etmelisiniz. Teşekkür ederim..

  24 Haziran 2017 , 11:30
  • RehBeR cevap

   mürekkep bitene kadar yazmaya devam bayan judel. Birde sayın webmaster makalelere sosyal platformların “beğen” butonu haricinde için “beğen” butonu eklese daha hoş olur sanki :))

   24 Haziran 2017 , 23:48
 • JudeL cevap

  Mürekkebiniz hiç bitmesin RehBeR .. ‘begen’ butonu konusunda da size katılıyorum (:

  26 Haziran 2017 , 09:57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir