Vajinal Estetik Nedir?

Vajinal Estetik Nedir?

Ingiltere’de genc kadinlarin, vulvalarinin (ureme organlarinin dis kismi) goruntusunun normal olup olmadigini anlayabilmeleri icin yeni bir rehber yayinlandi.Cinsel saglik dernegi Brook’un sitesine yer alan rehber, ergenlik boyunca vulvanin gorunumunun nasil degisebilecegini anlatiyor ve tavsiyeler veriyor. Rehberi tasarlayan saglik uzmanlari bu sayede genc kizlarin bedenlerine guvenlerinin artmasini ve “tasarim vajina” talebinin azalmasini umuyor.

Bu operasyonlarin 18 yas altina uygulanmamasi gerekiyor.
Ingiltere’de vajina dudaklarini kisaltmak veya sekillerini degistirmek icin yapilan labioplasti ameliyati gibi estetik gerekcelerle yapilan vulva ameliyatlarinin cogu, ozel saglik kuruluslarinda yapiliyor ve binlerce sterline mal oluyor. Bu ameliyatlar yalnizca vajina dudaklarinin normal olmamasi veya kadinin sagligini olumsuz etkilemesi durumunda devlet tarafindan karsilaniyor.
Resmi verilere gore Ingiltere’de 2015-16’da 18 yas aldi 200’den fazla kiz labioplasti ameliyati oldu ve bunlarin 150’sinden fazlasi 15 yas altindaydi. Projenin yoneticilerinden University College Hospital’dan uzman klinik hemsire Louise Williams “Genc insanlara vulvalarin cok farkli sekiller ve boyutlarda olabilecegini gostermek istiyoruz” diyor.

Arastirmada yer alan Kraliyet Dogum Uzmanlari ve Jinekologlar Koleji ve Ingiliz Pediatrik ve Ergen Jinekologlari Toplulugu’ndan Dr. Naomi Crouch da “Labioplasti ameliyatlarini destekleyen hicbir veri yok. Ameliyatlarda belirgin bir zarar riski var, ozellikle de hem fiziksel hem de psIkolojik olarak gelismeye devam eden ergenler icin” diyor ve ekliyor:
“Bu kaynagin ergen ve genc kadinlara vulvalarinin essiz oldugunu ve hayatlari boyunca degisecegini, bunun da normal ve saglikli oldugunu anlatmak istiyoruz.”
‘Tasarim vajinanin’ riskleri
Labioplasti ameliyatlari ara sira su sonuclara yol acabilir:
Kanama
Enfeksiyon
Doku hasari
Cinsel organlarda his azalmasi
Her ameliyatta var olan daha kucuk riskler ise soyle
Damar tikanmasi
Anestetige karsi kotu reaksiyon

Etiketler:

Bu yazı toplamda 374 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Türkiye'nin her yerinden bağlantı sağlayan kullanıcılarımız ile her zaman olduğu gibi Mevsim.Org adresi olarak sohbet sitelerinin öncü adreslerinden olmaya devam etmekteyiz, Sohbet odalarımıza bağlantı sağlayarak kendinize uygun binlerce yeni arkadaş edinebilir ve monoton, sıkıcı geçen zamanlarınızı daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Binlerce dostluğun temelinin atıldığı adresimizde, sizlerde yerlerinizi almayı unutmayın hemen sohbet'e bağlanarak sohbet odalarımıza katılabilirsiniz!

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.sekershell.com