Adana Sohbet

mobil sohbet

71

Akdeniz bölgemizin incisi olan Adana şehrimiz, mertliğiyle nam salmış insanlarından esinlenen yönetmenler bir çok diziye, sinema filmine ilham kaynağı olmuştur. Bir çok mitolojik kaynağa göre Hitit imparatorluğu yönetimindeki kizzuvatna krallığının Adanya isminden türetilmiş ve günümüze kadar gelmiştir.

Homeros’un ilyada’sında şehir adana olarak anılır. Seyhan ve Ceyhan deltasında verimli sulak arazi üzerine kurulmuş olan Adana şehrimiz M.Ö 6000 yıllarına dek uzanmaktadır. l. Dünya savaşından sonra Adana ve çevresi Fransa tarafından işgal edilmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş savaşı sırasında gösterdiği diplomatik başarı sonucu Ekim 1921 tarihli Ankara antlaşması ile Fransa Adana ve çevresinden çekilmek zorunda kalmıştır. Muhteşem camisiyle Adana’ya ayrı bir güzellik katan Sabancı merkez camii 28.500 kişiye kadar kapasitesi olan muazzam bir camidir.

Elbette tarihsel dokusundan camisinden, mitolojik geçmişinden bahsetmişken günümüzde dillere destan Adana Kebabından bahsetmesek olmaz, Adana kebabının diğer kebaplardan ayıran en büyük özelliği şüphesiz etidir. Et’in doğal ortamlarda vede bölge yaylalarında yetiştirilen erkek koyunlardan elde edilmiş olmalarıdır. Adana’ya yolunuz düşerse çay’a sevgisini katan, muhabbetine, sohbetine doyum olmayan insanlarıyla tanışmadan geçmeyin.

Adana gerek insanları ile gerekse yemekleri ve olmazsa olmaz olan adana sohbet odaları ile türkiyenin en vazgeçilmez adana chat odaları ile meşhurdur. Türkiye’de ve gurbette yaşayan tüm Adanalı dostlarımızı adana sohbet sitesine bekliyoruz.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 539 kişi tarafından görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Türkiye'nin her yerinden bağlantı sağlayan kullanıcılarımız ile her zaman olduğu gibi Mevsim.Org adresi olarak sohbet sitelerinin öncü adreslerinden olmaya devam etmekteyiz, Sohbet odalarımıza bağlantı sağlayarak kendinize uygun binlerce yeni arkadaş edinebilir ve monoton, sıkıcı geçen zamanlarınızı daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Binlerce dostluğun temelinin atıldığı adresimizde, sizlerde yerlerinizi almayı unutmayın hemen sohbet'e bağlanarak sohbet odalarımıza katılabilirsiniz!

© 2020 Mevsim.Org Tüm Hakları Saklıdır.