Bir Fincan Sohbet kırk yıl muhabbet

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır derler. Aslında sadece kahve değil sadece yanında edilen tatlı sohbetin, muhabbetin kırk yıl hatırı vardır. Kahve sadece mecazidir. Bir selam vermişlik vardır. Ardına kahve yanında doz aşımı alınmış mükemmel bir uzun muhabbet vardır ki bu kırk yıla eş değer görülür.

Hadi o zaman buyurun gelin bende size bir kahve ikram edeyim de kırk yıl hatırı sürecek bir muhabbete yelken açmış olalım. Konu çokta mühim değil. Siyaset olur, derler olur, Günümüz yaşam şartları olur, bazen hastalık bazende yaşanmışlıklar. Ama önce bir tanışmalı değil mi? Sonrası ardı ardına gelir ne olduğunu anlamadan. İşte bizim kırk yıl hatırı olacak muhabbet başlamış olur. Kahve ise bahane olmuştur tanışıp kaynaşmaya öyle değil midir sizce de?

Vallahi ben kahve demekten acıkmaya başladım. Şimdi siz bu mısraları okurken ben yanına pasta börek felanda söyledim. İnşallah ikramımızı beğenirsiniz. Biz konumuza dönelim en güzeli. Muhabbet dağılmasın hani değil mi? İnsanız sonuçta hayal dünyamızda yaşattıklarımızla varız. Düşüncelerimizle varız. Akıl eder hisseder ve önümüze gelen ne varsa sindirerek yaşarız. Muhabbetin adı bazen bir fincan kahve bazende bir tebessüm olur hayatımızı yönlendiren. “Madem ki düşünüyorum öyleyse varım” demiştir ya Aristo ünlü düşünür. Hani inanışları bize pek uymasa da söylemleri insanlık içindir içinden bize lazım olan kısmını alıp kendimize rehber etmeliyiz. Gelin hadin sohbet odalarımızda muhabbete hayata dair ne yaşıyor yaşatıyorsak paylaşmaya.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 240 kişi tarafından görüntülendi.

2 Yorumlar

 1. Karam

  01/17/2019 at 12:43

  Buna tek bir cvp kahve bahane sohbet sahane demek istiyorum…. Hadi sizde takilinn.

  Cevapla
 2. SehA

  01/23/2019 at 21:35

  Hayatınıza bir fincan mola verin kahve eşliğinde sohbetler edelim 🙂

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Türkiye'nin her yerinden bağlantı sağlayan kullanıcılarımız ile her zaman olduğu gibi Mevsim.Org adresi olarak sohbet sitelerinin öncü adreslerinden olmaya devam etmekteyiz, Sohbet odalarımıza bağlantı sağlayarak kendinize uygun binlerce yeni arkadaş edinebilir ve monoton, sıkıcı geçen zamanlarınızı daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Binlerce dostluğun temelinin atıldığı adresimizde, sizlerde yerlerinizi almayı unutmayın hemen sohbet'e bağlanarak sohbet odalarımıza katılabilirsiniz!

Bu sitedeki tüm metin, resim, tasarım, yazılım ve içerikler telif hakları kapsamındadır. Bu sitedeki tüm bilgiler değiştirilebilir.

© 2019 Tüm Hakları Sakıldır.
www.Mevsim.Org

SiteMap