Sohbet Odaları Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Sohbet Odaları Hakkında Ne Biliyorsunuz?

İnternetin yayılması ile birlikte internette vakit geçiren kişilerin sayıları da hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Bu kişiler çoğu zaman internet üzerinde vakit geçirmek için farklı arayışlara girmektedirler. İnterneti iş olarak sadece çalışmak için girenlerin yanı sıra, eğlence olarak vakit geçirmek amaçlı kullananların sayıları da oldukça fazladır. Eğlence olarak gören hemen hemen birçok kişinin ziyaret ettiği yerlerden birileri de sohbet odaları olmaktadır.

Sohbet Odaları Nedir? Ne Anlama Gelir

 

İnternet üzerinden farklı kişilerle sohbet edebilme, arkadaşlık kurabilme imkanı için sohbet odaları bulunmaktadır. Bu tarz odalar belirli arkadaşlık sitelerinde çok rahat bir şekilde ulaşılabilir durumdadır. Konularına göre sohbet odaları açılabilmektedir. Bazen seçmek istediğiniz kategoriye göre bu odalar sınıflandırılmaktadır. İnternet sitesinde bu şekilde bir arkadaşlık kurmak istiyor iseniz hemen hemen birçok sitede bu tarz uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde aradığınız özellikte bir arkadaş bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

 

Riskleri Nelerdir?

 

Mobil Sohbet Odaları sanal ortamda bulunan arkadaşlık ortamlarıdır. Bu sitelere kayıt olan insanlar genellikler gerçek kimliklerini kullanmazlar. Birçoğu farklı amaçlarla, kötü niyetle de siteye gelebilir. Bu nedenle bu tarz sitelere üye olurken ya da bu tarz sitelerde bir arkadaşlık kurarken çok dikkatli olmanız gerekmektedir.

Aksi halde bu sitelerden mağdur olanların sayısı çok fazla olmaktadır. Aslında bu siteler su istimale uğramadıkları zaman çok yararlı olabilmektedir. Yurt dışından arkadaş bulup yabancı dilinizi geliştirme imkanı bulabilir, gerçekten sohbet etmek istediğinizde kaliteli konular konuşabileceğiniz kişiler bulabilirsiniz.

Ancak söylediğimiz gibi bu siteler su istimale açık sitelerdir ve sitelere üye olurken bir kontrol mekanizması geliştirilmediği için genellikle sahte ya da takma isimlerle siteye girişler yapılmaktadır. Bu nedenle bu sitelerde bir arkadaşlık kurdu iseniz dikkatli bir biçimde davranmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu siteler amacı dışında kullanıldığı zaman çok tehlikeli olabilmektedir.

Aslında isim yapmış, bu anlamda kaliteli kişileri bünyesinde barındıran siteler de mevcut ancak sanal bir ortamda insanların güvenirliğini tespit edebilecek bir kontrol mekanizması olmadığı için bu sitelere karşı temkinli durmak gerekmektedir. Eğlence olarak görmenin yanında bu sitelere ciddi anlamda vakit harcayan kişi sayısı da oldukça fazladır.

Etiketler:

Bu yazı toplamda 165 kişi tarafından görüntülendi.

4 Yorumlar

 1. Zinet

  01/08/2020 at 01:26

  Her türlü sıkıntıda, kullanıcılarımızın sorunlarına anında çözüm getiren, ertelemeyen huzuru saglayan ,tek adres Mevsim.org
  Doğru yerdesiniz..
  Elinize sağlık..

  Cevapla
 2. Erzurumlu

  01/08/2020 at 01:50

  Mevsim.org benim evim eviniz kadar samımı aıle olabılıceginiz dostluklar kurabılıceginiz tek adres.. Emegi gecen herkeze teşekkür ederim.

  Cevapla
 3. sohbetci

  01/20/2020 at 23:09

  sohbet te kalite seviye arıyan herkezi davet buraya davet edıyorum sıcak sohbetı ıle karsılayan yonetıcelerınıze emegı gecen herkeze teşekkür ederim.

  Cevapla
 4. Selvi

  01/20/2020 at 23:52

  Daha once sohbet odalarına irc ile ilgili hix bir vılgım yoktu burda basladım sizin sıcak sohbetiniz samimiyetiniz kaliteniz bagladı. Emegi gecen lere teşekkürler..

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar

Biz Kimiz?

Türkiye'nin her yerinden bağlantı sağlayan kullanıcılarımız ile her zaman olduğu gibi Mevsim.Org adresi olarak sohbet sitelerinin öncü adreslerinden olmaya devam etmekteyiz, Sohbet odalarımıza bağlantı sağlayarak kendinize uygun binlerce yeni arkadaş edinebilir ve monoton, sıkıcı geçen zamanlarınızı daha eğlenceli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Binlerce dostluğun temelinin atıldığı adresimizde, sizlerde yerlerinizi almayı unutmayın hemen sohbet'e bağlanarak sohbet odalarımıza katılabilirsiniz!

© 2020 Mevsim.Org Tüm Hakları Saklıdır.